Proje & Mimarlık & 3D Modelleme

KAMIŞOĞLU GRUP olarak; tüm projelerde, mimari proje ve 3D modelleme hizmetlerini bünyemizdeki teknik ekip ile çözüme ulaştırmaktayız.

3D Mimari Görselleştirme

Gerçekleştirmiş olduğumuz mimarı çalışmaların daha etkileyici bir izlenim bırakmasında büyük fayda sağlamakta olan, gerçeği ile birebir gerçekleştirilen 3D mimari görselleştirme ile çalışmalarımızın son hali ortaya çıkarılmaktadır.

3D Mimari Modelleme

Proje inşaatının bitiminin zaman alması açısından da modelleme büyük kolaylık sağlamaktadır. Zaman kavramı 3D mimari modellemenin en önemi tercih sebeplerindendir. Mimarı modellemeyle zaman ve maliyet açısından büyük avantajlar sağlanabilir.

Özellikle mimarlar için büyük önem arz eden, 3D mimari modelleme, 2 boyuttan hareketle oluşturulan bina vb. yapıların 3D modelleme tekniğiyle oluşturulmasıdır. Projelerimizi modellemeye aktararak olası zararlar ve eksikler ortadan kaldırılır. Aynı zamanda her ayrıntı net bir şekilde gösterilir. Bu açıdan yapıyı 3D olarak görselleştirmek oldukça önemlidir.

Projenin modellemesini yapmak, müşterilere talepleri ve sonuçlar arasında bir fark olmayacağını göstermenin ve talebi arttırmanın en mantıklı yoludur. Bu şekilde proje daha kolay anlaşılabilir ve beklenmedik durumların oluşması, müşterilerin kafasında oluşacak soru işaretleri ortadan kalkmış olur. Aynı zamanda projeyi görsel biçimde görmüş olmak başka yöntemler kullanmaktansa daha etkili ve ikna edicidir.

3D Kat Planları

Günümüzde yapıların imar edilmeden önce satılması firmalar için büyük önem taşımaktadır. Bu durum sektörde öyle bir yere gelmiştir ki, projeler tamamlandığında tüm yapılar müşterilere tanıtılmış ve satılmış durumda olmaktadır.  Bunun etkin bir şekilde yapılabilmesi içinde mutlaka etkileyici ve yapıların bitmiş halinin güzel görsellerle ve maketlerle müşterilere tanıtılması gerekmektedir.

Binaların yapılarının tasarlanması ve iç mimari özelliklerinin oluşturulması, oldukça kapsamlı ve detaylı çalışmalar gerektirmektedir. Bu şekilde tanıtım, satış ve yapım öncesinde kontrolleri aşamasında büyük kolaylık ve rahatlık sunmaktayız.

Etkili bir şekilde tasarladığımız yapıların yine etkili bir şekilde sunuşa hazırlanması büyük önem taşımaktadır. Özellikle siz değerli müşterilerimize sunacağımız görsellerin oluşturulması, tasarımın ne ifade ettiği konusunda etkili bir izlenim oluşturmasına yardımcı olacaktır. Yapılarımızın oluşturulmasından önce çizilen teknik çizimler müşterilerimiz için bir anlam ifade etmemektedir. Bu sebeple 3D modelleme ile zengin bir görsellik kazandırılması büyük avantaj sağlayacaktır. 3D kat planı modellemesi sadece yapının değil içerdiği dekoratif planlarında modellenmesi ile çok daha zengin görünüş sağlamaktadır.

İnşaatlarımızın projelendirilmesi büyük titizlik içerisinde teknik çizimler sonucunda oluşturulur. Bu çizimler mimari ekibimiz tarafından yapılmakta ve resmi kurumlardan onay alınmaktadır. Yapının her detayı çizimlerde belirtilir ve tasarlanır.

3D modellemelerimiz, bilgisayar ortamında yapılarak bittiğinde nasıl görüneceği hakkında fikir edinilmesine yardımcı olmaktadır. 3D kat planı modellemesi yapımında sadece binanın yapısal özellikleri şekli değil iç mimarisi ve dekorasyonu da oluşturulur. Bu sayede çok daha zengin görseller elde edilir.

Sanal Tur (360 Derece Render)

Sanal Tur, Proje çizimleri ve 3D Modelleme ile birlikte siz değerli müşterilerimizin projeyi çok daha net anlamasını ve değerlendirmesini sağlar. Mimari ekibimiz, bu konuda tüm teknolojik donanımı ve mesleki tecrübesini kullanarak en uygun çözümü sunmayı amaçlamaktadır.

3D Mimari Animasyon

Mimari Projelerin canlandırılması üzere kullanılan bir animasyon tekniğidir. Özellikle mimari alanda kullanılan bir uygulamadır. Tasarımlarımızda görsellikten yararlanmamız, projelerimizin akılda kalıcılığını arttıran bir unsurdur. 3 boyutlu animasyon tekniği ile aklımızdaki çalışmaya en yakın projeyi üretiriz. Ayrıca 3 boyutlu projelerin kabul edilirliği daha fazladır. 3d mimari animasyon tekniklerinin temelinde aklınızdaki projelerin detaylı ve görsel anlamda zengin biçimde 3 boyutlu olarak sunulması yatar.

Geleneksel 2D tasarımlar ve tasarıların çizimleri kullanıcılar tarafından zor anlaşılmaktadır. Çeşitli yazılımlar kullanılarak hazırlanan teknik yöndeki çizimler ise 2 boyutlu çizimlerle kıyasla daha net ve detaylıdır. Proje sonunda elde edeceğiniz şekli aklımızda canlandırmak zordur ve birçok mimari proje sırasında sorunlara sebebiyet veren bir durumdur. Çizimler başkaları tarafından farklı bir perspektiften algılanacağı için yanlış anlaşılabilir. Bu tip sorunların meydana gelmemesi için 3D mimari animasyon tekniklerini kullanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.